Pedodonti

Fissür örtücü uygulaması azı dişlerinin çiğneyici yüzeylerinin girinti ve oluklarının akışkan bir dolgu maddesi ile örtüldüğü koruyucu bir diş tedavisidir. Fissür örtücü uygulamasının amacı azı dişlerinin çürüğe elverişli girinti ve oluklarında besin birikimini önlemek, bu yüzeyleri daha kolay fırçalanır hale getirmek ve çürük riskini minimuma indirmektir.

Flour uygulaması ile diş minesinin yapısı fluor ile güçlendirerek diş yapısını çürüklere karşı daha dirençli hale getirmek amaçlanır. Fluor jel uygulaması tüm dişlerin tüm yüzeylerine uygulanabilir. Bu uygulama doğru şekilde uyguladığında hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır.bu jelin etki süresi 4 ile 6 ay arasında değişmektedir. Fluor uygulaması yaklaşık 5 dakika süren oldukça basit bir koruyucu tedavidir.

Amputasyon işlemi dişin pulpasına (sinirlerine) kadar çürüğün ulaştığı durumlarda, dişin sinirlerinin tamamı alıp dişi cansızlaştırmak yerine dişin belli bir bölümünde bulnan sinirlerin alınması ve doldurulması işlemidir.

Erken süt dişi kayıplarında ileri dönemde meydana gelebilecek çapraşıklıkları önlemek amacı ile yer tutucu apareyler yapılmaktadır.

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

İletişim Bilgileri

+90 (212) 243 66 35

+90 (554) 994 67 85

+90 (212) 243 66 35

info@peradental.com

Evliya Çelebi Mahallesi, Meşrutiyet Caddesi
No:98/4, PK 34430 Şişhane (Galata)
Beyoğlu / İstanbul