Diş Beyazlatma

Çay, sigara, kahve, kola ve şeker gibi gıdaların aşırı tüketimi dişlerde lekelenme ve renklenme oluşumuna sebep olmaktadır.Ev tipi beyazlatma, ofis tipi beyazlatma, kombine beyazlatma ve tek diş beyazlatma olmak üzere dişleri beyazlatmak için 4 farklı yöntem uygulanmaktadır.

Ev tipi beyazlatma ağız içinden ölçü alınarak kişiye özel beyazlatma plakları hazırlanması ve hazırlanan bu plağın içine belirli miktarlarda beyazlatma jeli ( % 10–15 ‘lik karbamid peroksid) konulması ile uygulanmaktadır. Plağın günlük 4- 6 saat süre ile 10-15 gün kadar uygulanması gerekmektedir.

Ofis tipi beyazlatma klinikte uygulanan bir diş beyazlatma yöntemidir. Bu yöntem ile daha kısa sürede daha etkin bir beyazlatma işlemi sağlanabilir. Zaman kısıtlaması olan hastalar için uygun bir yöntemdir. Diş hekimi tarafından diş yüzeylerine beyazlatma jeli sürülür UV ışını ya da lazer yardımıyla bu jel aktif hale getirilir. İşlem ortalama 1 saat sürmektedir.

Hem ofis hem de ev tipinin beraber uygulandığı diş beyazlatma yöntemi kombine yöntemdir. Ofis tipi uygulandıktan sonra 2-3 gün ev tipi beyazlatma ile işlem desteklenir.

Kanal tedavisi sonrası renkleşen dişlere uygulanan beyazlatma işlemi tek diş beyazlatmadır. İstenilen renge ulaşıncaya kadar seanslar tekrarlanır.

Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirmek içindir, bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.

İletişim Bilgileri

+90 (212) 243 66 35

+90 (554) 994 67 85

+90 (212) 243 66 35

info@peradental.com

Evliya Çelebi Mahallesi, Meşrutiyet Caddesi
No:98/4, PK 34430 Şişhane (Galata)
Beyoğlu / İstanbul